Organizatorzy

Główny organizator Konferencji

Logo BS UJ


Organizatorem Konferencji narciarskiej "Trendy, rozwój, szkolenie, przyszłość narciarstwa w krajach Europy Środkowo-Zachodniej" jest Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem Konrada Wełpy. BS to jednostka administracyjna UJ, której misją jest promowanie sportu
i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego. W polskich warunkach to przede wszystkim administracyjna i logistyczna obsługa sportowców - studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, realizowana we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS UJ.

Biuro Sportu zajmuje się promowaniem uczelni poprzez sport oraz promowaniem sportu na uczelni. Współpracuje ze wszystkimi jednostkami uczelni w tym zakresie. Biuro Sportu współdziała we wspieraniu wszelkich inicjatyw propagujących zdrowy styl życia.

Współorganizatorzy

Logo SITN
SITN PZN jest największą pozarządową organizacją działającą w zakresie szkolenia, turystyki śnieżnej i wypoczynku zimowego. SITN stowarzyszając prawie wszystkich (95%) nauczycieli narciarstwa występuje przede wszystkim w roli ogólnopolskiej "akademii sportów śnieżnych". Podstawowa, masowa działalność szkoleniowa w zakresie nauczania prowadzona jest w licencjonowanych szkołach narciarskich. Liczba tych szkół z roku na rok zwiększa się i aktualnie (sezon 2016/2017) wynosi 130. W każdym sezonie licencjonowane szkoły narciarskie kształcą ok. 1800 kandydatów na stopnie instruktorskie. Stopień Instruktora PZN corocznie uzyskuje od 100 do 200 kandydatów. Podobna liczba instruktorów (ok. 300) corocznie uzupełnia swoje kwalifikacje na prowadzonych przez SITN PZN kursach doszkoleniowych, zwanych unifikacjami.

 

 

Lggo AZS
AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach. towarzyszenie posiadające ponad 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych. Swoich sympatyków i sprzymierzeńców zjednujemy sobie dzięki uniwersalnym ideom: zaszczepianiu zamiłowania do sportu, promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Zrzeszamy ludzi, dla których sport to nie tylko muskularna sylwetka, walka o medale, ale przede wszystkim pasja, dzięki której udaje się robić rzeczy wydawałoby się niemożliwe.